Alfa Romeo Giulia İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Alfa Romeo. 52 beygirden tam 510 beygire kadar farklı araç yelpazesini bünyesinde barındıran Alfa Romeo, en küçüğünden en büyüğüne her arabası ile spor araba severlerin gözdelerinden olmuş durumda. Yeni çıkan Giulia serisi ile de işleri bir adım öteye taşımış gibi görünüyor.

Farklı Motorlar, Farklı Hisler

Alfa Romeo Giulia, 136 beygirlik 2.2 litrelik motoru olan versiyonundan, 510 beygirlik 2.9 litrelik bir motora sahip olan araçları ile geniş bir araç yelpazesine sahip Bir spor araba olarak dizayn edilen ve satılan Giulia Quadrifoglio, 2.9 litrelik motora ve 510 beygirlik bir güce sahip. 0 –100 km süresi ise 3.2 saniye. Fakat bu 510 beygirlik canavar, D segmentine her ne kadar hızlı ve sert bir giriş yapsa da, herkese hitap edecek cinsten bir araç değildi. İşte bu yüzden de İtalyanlar 2.2 litrelik 4 silindirli turbo dizel ve 2.0 litrelik benzinli motora sahip modelleri de piyasaya sundular. 136, 150 ve 180 beygirlik modellerin dışında dört çeker 200 beygirlik ve 2.0 litrelik turbo benzinli bir modeli de bulunmakta.

Şık Dizayn, Yüksek Teknoloji

Yeni nesil Alfa Romeo Giulia 2820mm uzunluğunda bir dingil mesafesine sahip. Bu D sınıfının tam da sınıf ortalamasına denk gelmekte.
Dört çeker modelinden başka modellerinden arkadan itişli olan Giulia, 6 vites manuel ve 8 vites otomatik şanzıman seçeneklerine de sahip. 11 birbirinden hoş dış renk seçeneği ve 10 oldukça şık iç döşeme renk seçeneğine sahip olan Giulia, standart olarak 17 inçlik jantları ile gelse de 17, 18 ve 19 inçlik modelleri de mevcut. Ayrıca donanımlar eğer yeterli gelmez ise 3 farklı paket seçeneği de mevcut : Giulia, Giulia Super ve Veloce. Bu paketler, sınıf standartlarını fazlasıyla karşılayan özelliklere sahip. Seçilen pakete göre araca navigasyon sistemi, 14 kolonluk bir ses sistemi, çift bölgeli otomatik klima, ısıtmalı ön koltuklar gibi farklı özellikler eklenebiliyor. Güvenlik için ise dinamik tork, adaptif süspansiyon, üç kademeli sürüş modu, şerit takip asistanı gibi özelliklere sahip.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.