BMW 4 Serisi İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Genel anlamda ele alınacak olursak, oldukça dinamik bir görünüm kazandırmak amacı ile uygulanan makyaj ile birlikte, Premium Coupe sınıfında en önemli oyunculardan birisidir. Farklı kasalar göz önünde bulundurularak üretilirken, 3 farklı kasa ile dizayn edilmiştir. Far yapısında yapılan değişimler ile birlikte, hayalet göstergeler göze çarpanlar arasında.

BMW 4 serisinin 2013 yılında farklı kasa modelleri ile lanse edildiği bilinmektedir. Böylelikle kısa zamanda oldukça fazla ilgi görürken, yine 2017 BMW 4 serisi de pek çok farklı değişimi ile tüketicilere sunulmuştur. Birkaç değişim ve teknik özelliklerini inceledik ve sizlere sunmak adına aşağıda ki bilgilerden söz ettik.

Yeni renk tonu

Göze ilk çarpanlar arasında, makyaj anlamında kaporta rengi, açık tonlu mavi renk olarak karşınızda. Yine bunun yanı sıra cabrio kasada kullanılmış olan turuncu da gayet ilgi çekici görünüyor. Kullanılan jant ebatları ise 18 ve 19 inç olarak tanımlanmış olurken, aydınlatma sistemlerinde ise LED farlar ve LED sis farları değişimler arasında. Yine stop lambalarında da LED sistem kullanılmış olurken, iç döşeme ve şeritlerde de kromaj kullanımı ön planda tutulmuştur.

Dijital gösterge paneli

Yeni bir menü düzeni ile dizayn edilen BMW 2017 4 serisi, pek çok farklı multimedya cihazı ile de eşleştirme özelliğine sahip. Yine bunlar arasında yer alan iPhone modellerinden olan Apple mobil cihazların entegresi ile uyumlu olarak sunulmaktadır.

Süspansiyonlarda yenilik

Alınan bilgiler arasında 4 serisinin süspansiyonlarında da çalışmalar yapıldığı bilinmektedir. Süspansiyonlar revize edilmiş olurken, yol tutuşu ve konfor her zaman dikkat edilenler arasında. Direksiyon hassasiyetinde de iyileştirmeler yapıldığı alınan bilgilerden olmaktadır.

Daha güçlü ve hızlandırılmış özellikleri ise birlikte, benzinli araçlarda 420i modeli ele alındığında ise; 184 ps, 430i 252 ps ve 440i ise 326 ps birimleri göze çarpmaktadır.

Dizel modellerde ise 418d 150 ps, 420d 190 ps, 430d 258 ps ve 435d birimleri ile birlikte xDrive özelliğinde de 313 ps güç birimi kullanılarak satışa sunulduğu alınan bilgiler arasında.

Kullanılan bazı sistemler ise şöyledir;

  • Apple CarPlay
  • Navigasyon sistemi
  • Geri görüş kamera sensörleri
  • Adaptif kontrol

 

[ngg_images source=”galleries” display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.