Honda Civic RS 1.5 Benzinli İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Honda’ nın Civic ailesi her zaman kullanıcı dostu olmuş bir seridir. Gencinden yaşlısına herkes için bir tutku niteliğindedir adeta. 2017 yılına girmemiz ile, Yeni Honda Civic de kullanıcıların görücüsüne çıkmış bulunmakta. Gelin yeni nesil modeli ile yine herkesi cezbetme iddiası olan Hond Civic RS’ e bir de yakından bakalım.

Güçlü

Yeni Honda Civic RS, 1.5 litrelik ve 4 silindirlik bir motora sahip. Bu motor ile 173 beygir ve 216 newton torkluk bir itiş gücü üretmekte. Yaklaşık 47 litrelik bir benzin kapasitesine sahip olan araç ise, ürettiği bu 173 beygiri sadece ön tekerlerine iletmekte. Boyutları ve ağırlığı ile karşılaştırıldığında ürettiği güç yeterli denebilecek seviyede olan aracın ise 0 – 100 km süreleri henüz bilinmemekte.

Yıllar İçinde Değişen Dizayn

Yeni bir serisi çıktığında hiç değişmeden, sürekli aynı kalan bir araç bulmak mümkün değildir zaten. Yeni Hond Civic RS ise yaklaşık 4.63 m uzunluğuna ve 1.79 m genişliğe sahip olan aracın yüksekliği ise 1.41 m civarında 4 kapı ve 5 koltuktan oluşan aracın yük kapasitesi ise 425 litre civarında.

Güvenli ve Teknolojik

2017 modeli ile yine oldukça güvenli bir sürüş deneyimi hedefleyen Civic, ABS’ nin yanı sıra, fren yardımcı sistemini de bünyesinde barındırıyor. Araç Stabilite Kontrol Sistemi ile donatılan araçta aynı zamanda Park Mesafe Kontrolcüsü de bulunuyor. Ön tarafta iki adet hava yastığına sahip olan Honda Civic RS, freni elektronik bir ara yüz ile bütün tekerlere gerekli olduğu kadar dağıtabiliyor. Arka kamerası bulunan Honda Civic’ de ise silecekler yağmur yağdığı zaman otomatik olarak çalışmaya başlıyorlar. Aracın farları ise LED sistemini kullanıyor. Ayrıca araçta ses tanıma sistemi de mevcut. Dijital saat, sis farları gibi artık oldukça standar Araçta bulunan diğer bazı standart özellikler ise şöyle :

  • Ayarlanabilir direksiyon
  • Alarm
  • Android multimedya sistemi
  • Apple multimedya sistemi
  • Bluetooth bağlantısı
  • Çocuk kiltleri
  • Çocuk koltuğu bağlantı noktaları
  • Premium ses sistemi
  • Radyo ve CD çalar
  • Koltuk cepleri

[ngg_images source=”galleries” display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Fotoğrafları Görüntüleyin]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.