Kia Picanto İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılacak olan ve özellikleri ortaya çıkan yeni nesil Kia Picanto, Mayıs ayında satışa sunulacak gibi görünüyor. Tam bir şehir arabası olarak tasarlanan Kia Picanto, bu iddiasında başarılı olacak gibi görünüyor.

Küçük Ama Etkili

2017 Cenevre Oto Fuarında tanıtılması planlanan yeni Kia Picanto, yeni nesil modeli ile daha geniş ve daha teknolojik bir iç dizayn deneyimi yaşatmayı planlıyor. Gelen yeni nesi modeller ile kullanıcılara 3 farklı motor ve 2 farklı şanzıman seçeneği de sunulacak. Bu motor seçeneklerinin içinde yeni ve küçük 1 litrelik motor da bulunuyor. Kia’ nın yetkilileri bu arabayı “küçük ve sevimli bir şehir arabası” olarak tanımlıyorlar. Daha keskinleştirilmiş dizaynı ile güncellenmiş Rio ve revize edilmiş Sportage modelleri ile aynı çizgiye çıkacak gibi görünüyor. Yaklaşık olarak 100 beygir üreten Kia Picanto, 0′ dan 100 e ise yaklaşık olarak 10.1 saniye civarında erişiyor. 1 litrelik hacmi olan bir motora sahip olan yeni Kia Picanto, son hız olarak ise saatte 180 km’ yi görebiliyor. Bu rakam, kendi segmenti için oldukça iyi denilecek bir seviyede.

Dizayn

Yeni nesil Kia Picanto’ların hepsinde dingil açıklığı 15 mm olarak tasarlanmış.  Akslar arası mesafe ise 2.385 mm den, 2.400 mm ye kadar değişmekte. İç dizaynı ise iddia ettikleri gibi oldukça geniş ve teknolojik. Güvenlik için alınan gerekli önlemlerin dışında, Android ve Apple cihazlarla uyumlu çalışan bir medya sistemine sahip. Ayrıca kablosuz şarj desteği sunulduğu takdirde bunu karşılayabilen Kia Picanto, navigasyonlar için ise 3 boyutlu görüntü desteği sunuyor. Ufak boyutlarına bakmayarak 255 litre gibi oldukça yüksek bir yük taşıma hacmi sunan Kia Picanto, sınıfının ise en iyisi durumda. Bu ise bir önceki seriden 55 litre daha fazla. Anlaşılan o ki Kia mühendisleri aracı çok da fazla büyütmeden, kabin de ve genel olarak araç içinde yer açmayı başarmışlar. Koltuklar ise 60 : 40 oranında yatarak yaklaşık 1010 litrelik bir hacim sağlamaya yardımcı oluyorlar. Bu iki rakam ise şu an sınıfının en iyisi konumunda.

[ngg_images source=”galleries” display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Fotoğrafları Görüntüleyin]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.