Opel Crossland X İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Opel bildiğiniz gibi yıllardır ürettiği araç modelleri ile modern mimarisi ile tüketicilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Sizlere bu yazımızda, 2017 model, Opel Crossland X modeli hakkında bazı incelemelere ve özelliklere yer vererek, yardımcı olacağız.

Yeni modeli görücüye çıktığı bilinirken, aslında Mokka X modeline benzer bir model ile kullanıcılarına sunuluyor. Fakat uzunluk olarak 4212 mm olarak çok az da olsa daha kısa bir tasarım ön planda. Bu model Mokka X modeline göre 7 mm daha yüksek olarak dizayn edilmiştir.

Bagaj hacmi, 410 litrelik bir alana sahip olurken, diğer modeli olan Meriva için ise kızaklı koltuk tasarımı faydası ile bu hacim 520 litreye kadar yükselebilmektedir.

Far sistemlerinde kullanılan LED farlar artık yolunuzu daha iyi aydınlatacak. 180 derecelik geri görüş sensörleri ve kamerası ile acil fren sistemi de bu modelin göze çarpan güvenlik özellikleri arasında. Elbette ki yine kullanılan bazı sistemler ve donanımlar şu şekilde tüketicilerine destek olacak.

 • Yorgunluk tespit sistemi
 • Şerit takip sistemi
 • Trafik levhası tanıma
 • Kör nokta kontrol sistemi

Bu yılın iyi bir modeli olarak tanımlanacak olan Crossland X, iç dizayn olarak krom detaylara yer verilmiş. Yine 8 inç ekran özellikleri ile bilgi ve eğlence ekranlarına da sahip. Multimedya cihazları ile uyumlu hale getirilmiş olan bu modelde, Apple CarPlay, Android sistemler ile uyumluluk kullanılmıştır. Diğer multimedya özellikleri arasında ise şunlar yer alıyor.

 • Radio R 4.0 IntelliLink
 • Navigasyon 5.0 IntelliLink
 • Akıllı telefonlar ile kullanmak üzere kablosuz şarj desteği

1.2 litre ce 2.0 litre aralığında benzinli ve dizel olarak motor üniteleri bulunmaktadır. Türkiye’ de satışa sunulacak modelinde ise tahmini bilgilerin 1.6 dizel otomatik motor özellikleri ile birlikte bulunabilecek.

Bahsetmekte olduğumuz bu modelin tanıtımı ilk olarak Cenevre’ de gerçekleştirilecek olurken, tanıtım tarihi ise Mart 2017 olarak belirlenmiştir. Bildiğiniz gibi 18 Ocak 2017 tarihinde ise internet üzerinde ilk tanıtım ve teknik özelliklerine ulaşabilmek mümkün olmuştu. Yine web adresimiz üzerinden, iç ve dış tasarım hakkında bilgilere aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Opel Crossland X Video Tanıtım

Yorumlar

  DURMUS

  (Mar 10, 2018 - 00:36)

  4 aydır kullanıyorum müthiş beğendim 1.6 TDCİ enjoy paket yakıt konusunda performans konusunda kullanım konusunda 10 numara yol tutuşu gayet başarılı bence yılın arabası seçilir

  Eren

  (May 4, 2018 - 14:09)

  yaklaşık 1,5 aydır 1.2 lt 110 hp otomatik vitesli modeli kullanıyorum.Çok başarılı ve keyifli bir araç.Yol tutuşu iyi,iç hacmi geniş.Sessiz çalışan motorla uyumlu otomatik vites geçişleri hissettirmiyor ve geriye kaydırmıyor.Performansı başarılı.Yakıt tüketimi 100 km de 6,2 lt civarı.(Genellikle şehir içi kullandım).Süspansiyonlardan engel geçerken biraz yol sesi alıyor.Ancak bu rahatsız edecek seviyede değil.410 lt lik bagajı abisi Mokka X den bile büyük.Rahatlıkla alınıp kullanılacak bir araç

  Hikmet Güngör

  (May 24, 2018 - 00:59)

  Yaklaşık 10 aydır excellence paketini kullanıyorum.Yakiti olsun konforu olsun insanı tatmin edici duzeyde.Sinir bozucu olan nokta arabaya binmemis bir kez sürmemiş insanların önyargılı yorumları yüzünden araba gerektiği değeri goremedi

  DURMUS

  (Haz 21, 2018 - 20:40)

  10 numara 5 yıldız yakıt konusunda süper rahat donanımlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.