Alfa Romeo Giulietta İnceleme Ve Teknik Özellikleri

Alfa Romeo Giulietta, VW Golf, Ford Focus, BMW 1 Serisi ve Mercedes A-Serisi gibi daha üst sınıf otomobillere rakip olan şık küçük bir aile otomobilidir. Alfa Romeo 2016 yılında hafif güncellenmiş, göz kamaştırıcı ve yeni bir motor ve şanzıman kombinasyonu ile yayınlandı. Alfa Romeo Giulietta diğer Alfa Romeo modellerine göre daha şık ve sportif bir arabadır. Aracın yolcu ve bagaj kapasitesinin alt yapısı son derece kaliteli bir seviyededir. Lakin ne yazık ki Alfa Romeo Giulletta’nın ergonomik açıdan pek iyi olduğunu söyleyemeyeceğiz. Aracı test eden sürücüler özellikle pedal ve direksiyon konumundan pek memnun değiller.

Giullietta’nın seçilebilir üç sürüş modu bulunuyor. Araç size iyi bir yol ve direksiyon kontrolü sunmakta. Fakat sürüş heyecanı ve konfor arasında ki dengeyi pek tutturabilmiş değil. Açıkçası bu arabayı kullanmaktan pek haz almayabilirsiniz. Ford Focus’un bu dengeyi daha iyi sağladığını söylemeliyiz. Aracın standart donanımı son derece cömert. Alfa Romeo Giulietta’nın standart donanımında şu özellikler bulunuyor:  DAB (dijital) radyo, elektrikli camlar ve klima ile birlikte beş inç dokunmatik ekran ve arka park sensörleri yer alıyor.

Arabanın dizel ve benzinli olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Dizel versiyon otoyollar ve günlük kullanım için son derece uygun. 1.6 litrelik dizel motoru bulunan araç 0’dan 100’e 11 saniyede çıkabiliyor. Motor 118 beygir gücüne sahip. Benzinli versiyonlarda ise araç 1.75 litrelik ve 170 beygir gücü bulunan bir motora sahip.

Aracın en düşük modeli 95 bin tl’den başlıyor, en yüksek ve güçlü modelin fiyatı ise 165 bin tl’den başlamakta.

g2 g3 g4 g5 gui1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.