Nissan Leaf Serisi İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Nissan Leaf, İngiltere’nin en çok satan elektrikli aracı (EV) olup bugüne kadar 12.000’den fazla yeni alıcı bulmuştur. 2015’te orijinal 24kWh modeli, potansiyel aralığı 155 mil olan 30kWh’lik bir modele eklendi, Kia Soul EV, VW Golf GTE ve saf elektrikli BMW i3 dahil olmak üzere rakiplerinden herhangi birinden daha az yakıt maliyeti bulunuyor.

Bu süre zarfında BMW i3 uzay çağı gibi daha modern tasarıma yönelirken, Nissan Leaf daha tutucu bir tarz izliyor. Arabanın pilleri zemine yerleştirildiği için daha iyi bir yol tutumuna sahip. Arabayı aldığınızda gelen kitler fena sayılmaz. En ucuz model olan Visia’da bile, ters kamera, sat-nav, anahtarsız giriş ve 2016 için güncellenen bir bilgi-eğlence sistemi alır.

Otomobil elektrikli olduğundan dolayı sessiz.
Elektrikli motorun anlık torku sayesinde, içinde hangi vitese sahip olduğunuzu veya debriyajın dikkatli bir şekilde modüle edilmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur; sadece gaz pedalına basmanız yeterlidir. Tüm modellerde park etme sırasında arka kamera ve park asistanı devreye girmektedir. Leaf aero dinamik bir şekle sahiptir ve bu da enerjiden tasarruf etmenin yanı sıra rüzgar sesini de keser. Zemin pilleri, Nissan Leaf’ın yol ağırlığını elinde tutmasına yardımcı olan düşük bir ağırlık merkezine sahip olduğu anlamına gelir.

Teknik olarak, Leaf’te motor yoktur. Bunun yerine 48 lityum iyon piliyle beslenen 107 beygir gücü üreten, 187 lb ft elektrik motoru kullanıyor.

leaf1 leaf2 leaf3 leaf4 leaf5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.