Nissan Pulsar Serisi İnceleme Ve Teknik Özellikleri

Neşeli Almera’yla birlikte aile hatchback sınıfında yıllarca acı çektikten sonra, Nissan, Juke ve Qashqai gibi modelleri üreterek cesur adımlar attı. Oldukça başarılı bir hamle olduğu ortaya çıktı ve Qashqai, İngiltere’nin en çok satan otomobillerinden biri oldu. Nissan artık daha geleneksel bir model üretmenin zamanı geldiğini düşünüyor. Bunun sonucunda ise Pulsar ortaya çıkmış durumda. Fakat bu araba başarılı bir araba mı ? Rakiplerine kıyasla, iç kısmı VW Golf’in kalitesinden yoksun veya yeni Renault Megane’nin gücünden yoksun. Qashqai rahat bir sürüşe şaşırtıcı derecede iyi eğilimler gösterirken, Pulsar sürüş açısından pek heyecan verici bir araba değil. Heyecan vericiden daha çok sakin ve rahat bir araba diye adlandırabiliriz.

Arabanın seçilebilecek üç adet motor seçeneği bulunmakta. Bunlardan ikisi benzinli biri ise dizel. En son çıkan benzinli motor 0’dan 100′ e 8 saniyede çıkabiliyor. İkinci motor ise daha yakıt açısından daha tasarruflu. Fakat hızlanma konusunda pek yetenekli değil.

Arabanın ekipman seviyesi yeterince iyi. Tüm modellerde dört tane elektrikli cam, klima, cruise kontrol, bir bluetooth telefon bağlantısı ve 16 inç alaşım jantlar bulunuyor.

Pulsar, Euro NCAP testlerinde beş yıldız aldı. Ayrıca 18 aylık bir bebeği temsil eden çarpışma kuklasını koruma testinden de tam puan almış bulunmakta. Arabanın güvenlik ekipmanı seviyesi gayet yüksektir. Altı hava yastığı standart modelle birlikte gelmektedir. Ayrıca şerit kalkış ikaz sistemleri, kör nokta uyarı sistemi ve hatta acil düşük hız fren sistemi de standart modelin içinde bulunmaktadır.

pulsar1 pulsar2 pulsar3 pulsar4 pulsar5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.