Opel Mokka X Serisi İnceleme Ve Teknik Özellikleri

mokkax4

2012 yılında piyasaya çıkan Opel Mokka, Avrupa’daki en popüler mini SUV’lardan biri haline geldi ve 2016’dan itibaren 500.000’den fazla araç sattı. Yeni seri ise “X” serisi olarak piyasaya sürüldü

Mokka tamamen yenilendi. Çapraz ön şerit yeniden tasarlandı, iç tasarım yenilendi ve motor özellikleri değişti. Artık Opel Mokka X olarak satılacak.

Orta konsol artık çok daha düzenli. Bilgi ekranı yeniden konumlandırıldı ve kullanımı kolaylaştırıldı. Bunun yanı sıra kapı panelleri iyileştirildi ve optimize edildi.

opel-mokka_x-2017-1280-43

Teknik açıdan bakıldığında, yeni Mokka X 2016, Android Auto ve Apple CarPlay bağlantısını birleştiren güncellenmiş bir IntelliLink sistemine sahip. Ayrıca, Avrupa pazarına özel OnStar hizmetleri sunuyor. Bunun yanı sıra aracın, anahtarsız giriş ve ateşleme özellikleri de bulunuyor ve bu da sürücünün bir düğmeye basarak motoru çalıştırmasını sağlıyor.

opel-mokka_x-2017-1600-3e

Ayrıca, ergonomik AGR ön koltuklar, çift bölgeli klima kontrol sistemi, ısıtmalı direksiyon ve uydu navigasyon sistemi bulunuyor. Ayrıca, CD / MP3 çalar ve AM / FM radyo özellikli 6 hoparlörlü CD400 birimi ile birlikte geliyor. USB bağlantı, ses akışı, trafik programlama ve ses tanıma özelliğine sahip RDS içeriyor.

mokkax3

Opel Mokka X güvenlik açısından bakıldığında, çekiş kontrolü, lastik basıncı izleme sistemi, tepe başlangıç asistanı, tepe iniş kontrolü, dikiz aynası kamerası, akıllı emniyet kemeri hatırlatıcıları ve ön ve yan cam hava yastıkları gibi özelliklere sahip.

Opel Mokka X 1.6 litre 4 silindirli benzinli bir motora sahip.

Avrupa satış fiyatı 20000 euro olan Opel Mokka X’in Türkiye için fiyatlandırılması 70 ila 80 bin tl arasında değişmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.