Suzuki Vitara Serisi İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Suzuki Vitara, iyi fiyatlı bir off-roader aracı. Suzuki bu aracı oluştururken diğer rakiplerinin boyutlarını da göz önüne almış ve arabayı ona göre tasarlamış. Bu yüzden bir Nissan Juke veya Vauxhall Mokka’dan daha büyük, ancak Nissan Qashqai ve Kia Sportage’den daha küçük.

Eski Grand Vitara modeli, aşırı hafif direksiyon yüzünden rahat sürüş hissi vermiyordu. Suzuki yeni seride bu sorunu ele almış ve iyi düzenlemiş.  Ayrıca, yolcular için daha fazla iç mekan ve bagaj kapasitesi bulunuyor – VW Golf gibi normal bir hatchback’inkiyle karşılaştırılabilir. – Arabanın kabininde yüksek teknoloji kullanılmış. Kaliteyi düşüren tek şey malzemeler olmuş.

Çalışma maliyeti ve performans arasında ki en iyi kombinasyonu sağlayan motor 1.4 litrelik turboşarjlı benzinli. Gerçekten güçlü ve hızlı bir motor. Fakat sadece Vitara S serisinde bulunuyor.  Arabanın standart donanım seviyeleri gayet makul. Tüm modeller uzaktan merkezi kilitleme, seyir kontrol asistanı, iklim kontrolü ve bir Bluetooth telefon bağlantı aparatı ile birlikte geliyor.
Vitara, 2015 kaza testinde Euro NCAP tarafından beş yıldızla ödüllendirildi ve hem yetişkin hem de çocuk yolcuları korumada harika bir iş çıkardığı için övgü aldı. Vitara’nın koltukları, kaza şokunu çok iyi absorbe edebiliyor. Yeni Vitara’nın emniyet ekipmanları şöyle: etkin seyir kontrolü, yedi hava yastığı, denge kontrolü ve otomatik acil frenleme.  En üst düzey spesifik SZ5 modellerinde standart olan etkin seyir kontrolü, daha pahalı bazı rakiplerinin sistemlerine göre kullanımı çok daha kolaydır. Direksiyon simidin de iki düğmeye basarak aktif hale getirebilirsiniz.

Suzuki Vitara’ya bizim puanımız 10 üzerinden 7.6. Başarılı bir araba olduğunu söylemeliyiz.

vitara1 vitara2 vitara3 vitara4 vitara5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.